8 Oct 2013

KUŽELOVSKÝ VĚTRÁK A ROZHLEDNA

Léto bylo na můj vkus krátké. Tedy. Ne že bych toho dost nestihla. Podařilo se mi udělat si řidičák. A taky jsem měla letní brigádu. Léto bylo slunečné a krásné. Jediné co mě štve je to, že přes ty největší pařáky jsem musela mít zrovna dva týdny odpolední. Ale, to je už pryč. Uteklo to jak voda a teď tu máme podzim.


I když jsem měla léto poněkud pracovní, přesto jsem si našla pár momentů na výlety a tak. Objížděli jsme s kamarády naše krásné Horňácko: Vrbecko-Velicko. Máme kolem dokola plno vinic, kopců a lesů. Myslím, že v hezčí části Moravy jsem žít nemohla. Je tu nádherně. Hlavně v létě.
K větrnému mlýnu, který se nachází v Kuželově, se velice nic říct nedá. Akorát možná to, že se tam konají v půlce července v neděli Horňácké slavnosti a je odtud kouzelný výhled na Vrbeckou kotlinu. Prostě jsme tam dojeli, sedli u větráku do trávy, pojedli, pokochali se přírodou a jeli dál k Javornické rozhledně, která byla dotována z evropských peněz. Již zmíněná rozhledna stojí při cestě směrem na Myjavu. Ano, slovenské hranice máme skoro za humny. Rozhled no… celkem z ní jde vidět do dálky. Samozřejmě jsem si nemohla nechat ujít krásu moravského kraje a pofotila jsem vše, co se dalo.


Výhled z rozhledny směrem na Myjavu, tam za tím kopcem už bydlí naši braťia Slováci.
No comments:

Post a Comment

Děkuji za Váš komentář. // Manny thanks, for Your commnet.