3 Sep 2015

DOVOLENÁ 2015, ČÁST 3 - DRAMA S UBYTOVÁNÍ A PRVNÍ DOJMY ZE SLUNNÉHO ŘECKA

A pokračujeme v krasojízdě. Minule jsem skončila vyprávění v momentě, kdy jsme doletěli na Rhodos s 2 hodinovým zpožděním. Na vině byla velmi početná skupina rodin s dětmi… nutno podotknout, že uřvanými dětmi. Po přistání jsme tedy vyletěli z haly - bylo půl dvanácté - a hnali se chytnout taxík. Osobně nechápu, jak to ty rodiny dělají, ale plno matek se řvoucíma děckama už chytalo taxíky. Jedna nám dokonce vyfoukla taxík před nosem. Kráva. Nakonec jsme však sehnaly jednoho řeckého milého taxikáře, který nás po strastiplné cestě letadlem odvezl do hotelu. Jenže smůla pokračovala.

(letíme do Řecka)

Ubytování, které na bookingu na fotkách vypadalo hezky, ve skutečnosti bylo hrozné. Špinavé, nefungovalo tam světlo v jedné místnosti, klimoška nejela tak jak měla, koupelka… no… v nouzi největší se to dalo přežít. Lahůdkou však byli švábi. Během té hodinky, kterou jsme tam strávili, na nás vyskočili tři. Jednoho zabil chlap, který nám předával ubytování. Druhého přerazil taťka a třetího sejmul bratr. To byla poslední kapka. Byla jedna hodina v noci a mamka prohlásila, že tu nehodlá být ani minutu. To radši bude spát na pláži. Takže jsme byli během chvilky sbalení. Pánovi jsme dole vysvětlili, že nehodláme na místě platit ani korunu za ubytování plné švábů. Neprotestoval. A tak jsme se vydali pryč. Našli jsme otevřenou restauraci s wi-fi. A tady se ukázala výhoda chytrého mobilu v praxi. Najeli jsme na booking.com. Našli si ve Faliraki dvoje ubytování. Nebylo to zas tak daleko. Takže jsme se tam zašli mrknout. Nakonec to vyhrály apartmány Malibu. Jenže byly 4 hodiny v noci. A na recepci samozřejmě nikdo. Takže jsme nakonec skončili na pláži. Spalo se mám tam dobře. Rozhodně líp jak v pokoji plném švábů. A ráno jsme viděli východ slunce. Postupně se začalo oteplovat a teplota stoupat. Takže jsme se čvachtali v moři.

(moře, lodě... miluji tuto kombinaci)

Kolem druhé jsme se zvedli a šli se ubytovat do našich Malibu apartmánů. Vedou to tam moc milí lidé. Dostali jsme krásný čistý pokoj. Jako bonus jsme si k tomu vzali snídaně v ceně. A ty panečku byly. To jsme se vždycky napásli. K moři a do města jsme to měli blízko. Konečně skončila dramatická cesta na místo určení.

A první dojmy? Řecko je super. Jo, asi zde mají krizi, ale já teda žádnou nepocítila. Stejně tak uprchlíci. Žádné jsem nepotkala. Moře mají nádherné čisté a ty fotky různých hezkých zátok jsou pravda. Například taková zátoka Anotony ho Queena je super. Naplánovali jsme si výlety právě do této zátoky, do města Rhodos a do města Lindos. Těmto výletům budu ještě věnovat samostatné články. Stojí to totiž za to.

městečko Faliraki


A tak mi začaly ničím nerušené 2 týdny u moře. Namlsala jsem se teplíčka a slané vody. Teploty kolem čtyřicítky byly běžné. Je fakt, že ke konci dovolené jsem se už i těšila dom. Ale to bylo možná i tím, že jsem dostala úpal a tak mi bylo poslední dva dny blbě. S odstupem času můžu říct, že bych klidně jela znova. A taky že pojedu. Tentokrát na Santorini.
Příště se tedy můžete těšit na jednotlivé zápisky z výletů na Rhodosu.

No comments:

Post a Comment

Děkuji za Váš komentář. // Manny thanks, for Your commnet.