27 Feb 2016

BAKING TIME: RŮŽIČKOVÉ MUFFINY

Mé narozeniny se blíží rychlostí světla a tak není divu, že začínám plánovat, co napeču na oslavu a pro kolegy do práce. Růžičkové muffiny jsem měla v plánu už delší dobu. Receptů na tuhle dobrůtku je na internetu plno a jsem si jistá, že spousta lidí tuhle dobrotu peče doma běžně. Nicméně, u mě se jednalo o premiéru. Sama jsem byla zvědavá co z toho vyleze.


Co je potřeba:
  • listové těsto
  • jablka ( 2 na jedno těsto)
  • šťáva z půlky citronu smíchaná s vodou
  • meruňková marmeláda
  • skořice,
  • vanilkový cukr
Postup výroby je následující:

Jablíčka jsem rozkrojila vejpůl. Vyřízla jsem jádřinec a nakrájela si je na tenké půlměsíčky. Takto nakrájené jablíčka jsem pak zalila vodou smíchanou se šťávou z půlky citronu a nechala v mikrovlnce na 3 minuty podusit. Tento krok je poměrně důležitý. Díky této menší úpravě jablíček, jsou pak půlměsíčky dobře tvarovatelné a při ohnutí se nezlomí.


Pak jsem si rozválela listové těst a nakrájela si ho na 5ti centimetrové pásky. Osobně si myslím, že 5 centimetrů je málo, chce to aspoň 6. Tyto pásky jsem si pomazala marmeládou, pocukrovala vanilkovým cukrem a posypala skořicí. Na půlku jsem pak naskládala nakrájené půlměsíčky tak, aby půlka trčela mimi těsto. Pak jsem druhou půlku pásku přehnula. Pásky s jablíčky uprostřed jsem pak zamotala. Muffin jsem pak šoupla do formičky. Takhle se mi podařilo vyrobit 8 muffinů.

Zamotávání mě zlobilo. Jablíčka mi vylézala ven, marmeláda taky. Trochu jsem s tím bojovala. Nakonec se vše podařilo. Muffiny jsem šoupla do trouby a pekla na 200 stupňů 30 minut. 

Musím říct, že sklidily úspěch. Hlavně vypadaly vábně na pohled, takže se snědly jak nic. V pondělí budu péct druhou várku, takže jsem zvědavá jak se povedou tentokrát.

No comments:

Post a Comment

Děkuji za Váš komentář. // Manny thanks, for Your commnet.