11 Jun 2016

CESTOVNÍ WISHLIST

Zdravím vás, moji milí,

od března uplynulo plno vody. Pomalu nám začíná léto. I když, počasí mi přijde stále takové jarní. I tak jsme nakonec napustili bazén. Dva měsíce letního počasí a cestování se blíží, letos jsem však peníze místo na cestování investovala do mého nového bydlení, takže letos budu akorát objíždět okolí Moravy a pohraničí Slovenska. Příští rok si to však snad vynahradím.

A tak jsem se rozhodla sepsat, kam bych se ještě chtěla podívat. Námětů je opravdu hodně. OK, jdeme na to:

1) Už delší dobu mě láká Skandinávie, tedy především Finsko. Ráda bych se mrkla do Helsinek, ale rozhodně bych se nebránila ani cestě víc na sever. Největším lákadlem je pro mě ta čistá příroda, kterou tam mají.


2) A zůstaneme dál na severu. Dalším lákadlem je pro mě střední Anglie. Tím myslím Birmingham, Manchester, Leeds a pak bych to vzala rovnou do Skotska, do Glasgow. Opět mě láká příroda a mstní architektura a tak. Kamarádka byla loni v létě v Anglii a těch pár fotek, co jsem měla tu čest vidět, mě dostalo. Navíc, jak hezky je tam znám i z vyprávění mých kolegů v práci, kteří momentálně právě v Glasgow montují naše výrobky. A pak dojedou a chlubí se fotkami. No nepřerazili by jste je? Už jsem jim říkala, ať mě tam nějak propašují v kufru.


3) Další zastávka? Amsterdam!!! Toto město mě vyloženě přitahuje. Chci navštívit kofí-shop, zažít tu atmosféru města. Moje mamka už tam byla, Je to hodně kontroverzní město ale prostě to k tomu patří.


4) Ve hře je taky Varšava, či Krakov. V Polsku jsem nikdy nebyla, a to jsou naši sousedi. A není to daleko zas tak daleko. Vláčkem do Varšavy bych se projela ráda.


5) Hupky, dupky do Alp. Rakouské hory mě lákají taky pěkně dlouho. Před x lety jsem byla se školou v MnichověSalcburku. Tehdy mě namlsalo bavorské podhůří a okolí Berchtesgadenu. Tentokrát mě ale zajímají přímo hory. Innsbruck a okolí. Cestou bych to vzala do Bad Ischlu - zde se seznámila meine beliebte Kaiserin Sissi s Franz-Josefem I, a pak bych to vzala do Hallstatu. Důvodem je jednak krajina, ale taky bych ráda navštívila místa, kde dřív pobývala Sissi.


6) A u německy mluvících zemí zůstaneme. Chci do Švýcarska. Do Genfu (Ženeva) ale rozhodně bych nepohrdla ani Zurychem. Loni na jaro se běžel v Genfu maraton. Samozřejmě to přenášela i ČT4. Hleděli jsme na to dopoledne všichni. A prostě, to město, záběry kamer mě uchvátily.


7) Jo, a taky bych chtěla navštívit Rudé náměstí v Moskvě. A ne malým dílem mě láká i Petrohrad. Takže Rusko taky patří do zemí, kam bych se chtěla vydat.8) Též doufám, že pojedu jednou na dovolenou na Santorini. Loni mi to málem vyšlo. Ale nakonec jsem byla na Rhodosu, I tam bylo krásně. Joo, prostě chci zažít západ slunce ve Fiře.9) Vídeň. Jo, zde už jsem byla, ale chci zažít Vídeň i jinak než jen na Vánoční trhy. Tohle si splním. Vídeň mám fakt kousek.

10) A samozřejmě chci zase do Budapešti. Do lázní, na operu a klidně i na vánoční trhy.

11) Řím. Ano, do Říma jsem nakoukla a nadávala jsem co je to za šílené město. Ale, fakt je ten, že to byl takový rychlo výlet a ještě navíc jsme museli tahat s sebou zavazadla. Metro mě sice překvapilo a naštvalo, ale zas už vím na co si dát pozor. V Římě je plno památek z historie. Čert vem uprchlíky. chci se těch památek namlsat pořádně. A samozřejmě Vatikán nemůžu vynechat. To by byl hřích.


12) Chorvatsko. Ostrov Rab. V Chorvatsku už byl snad každý. Včetně mě. Ostrov Rab byl první místo, kde jsem byla poprvé u moře. Z nostalgie bych se tam ráda zas podívala. Musím si to nějak naplánovat a promyslet. 


Toť zatím vše z mého cestovního wishlistu. Jsem si však jistá, že se časem rozšíří o další místa, které zatoužím vidět.


2 comments:

 1. Ta Anglie je opravdu kouzelná. Nejradši bych se tam ještě vrátila a vzala víc útokem celý Peak District, je tam toho hromada a za těch pár dní to prostě nešlo stihnout.
  Ischl je taky krásné město, ale řekla bych, že den, dva, stačí. Snad se ti to všechno splní :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Týden na tak velkou plochu je málo. Navíc, když tam jede člověk poprvé tak ještě úplně neví co a jak. Ale když tam jede po druhé, tak to je něco jiného, už má plán už ví co a jak, netápe a prostě si to užije ještě víc jak poprvé.

   Delete

Děkuji za Váš komentář. // Manny thanks, for Your commnet.