18 Jun 2016

RÁNO NA TERASE

Dobré, svěží, ráno všem.

Je sobota chvilka po páté hodině ranní. V týdnu v tuhle dobu už běžně jedu ve vlaku do práce. Konkrétně se nacházím někde za Vnorovama. Možná by spíš tak Strážnice. A vzhledem k tomu, že přes týden vstávám do práce v opravdu nekřesťanskou hodinu (budík mám nastavený na 3:20), o víkendu si vychrupuju do desíti, jedenácti. Dospávám deficit. Dnes je tomu však zcela jinak.Za vstávání o víkendu o půl páté nemůže cestování ale letní slunovrat. Takže jsem vstala brzy jen pro to abych si užila východ slunce.  Nejkrásnější období je měsíc před slunovratem. Ještě 5 dní a nastane nejdelší noc a nejkratší den. Sluníčko doputuje k obratníku Raka a pak se otočí a šup zpátky k rovníku. A zas se ten den začne zkracovat. Hrozné, jak ten čas letí. Každopádně. Červen je velmi hezký měsíc. Z těch tří letních měsíců asi nejlepší, protože ještě není takové vedro, aby se dalo existovat jen v bazénu, není už však zima, nýbrž příjemné teplíčko na šaty, kraťasy a vychutnávání si počasí. Zrají jahody, třešně a pomalu i zbytek zahrádky. 

Takže, abych nastínila scenérii. Sedím na terase. už mám po snídani. Nakrmila jsem sebe i Dixinku, která opět líně zalezla do boudy. Světlo už je nějakou tu dobu ale pomalu se začíná šplhat sluníčko nad sousedovic střechu, Nejradši bych ten barák vedle nás zrušila. je zbytečně vysoký a stejně tam nikdo nebydlí. Na východ nemám uplně ideální výhled. To bych se musela sebrat i s noťasem a přemístit se buď do humna nebo na chatku na konci dědiny. Ani jedno se mi nechce. Takže mi nezbývá nic jiného, než vzít za vděk terase. 
Ten ranní klid je dokonalý. Zbytek rodiny ještě spí. Nikde ani noha. Jen já, pes (který, znova chrápe v boudě), zpívání ptáčků a hluk letadel, které mimo jiné taky ráda šmíruju - mám tu zapnutý v záložce flightradar a sonduju, které kam letí. sluníčko už začíná olizovat střechu od naproti.  Za chvilku bude svítit i na terasu. Na nebi se začaly dělat malé beránky. Na ulici před barákem už sluníčko olizuje většinu střech. Říkám, nebýt toho hloupého baráku, tak už se sluním taky. Je to super ♥.Na dnešek jsem si naplánovala generální úklid pokoje - včetně šuplíků. Hlavně toho u stoku. tam se nachází krámů, že to ani není možné. To stejné platí i pro skříň s oblečením. Potřebuji udělat inventuru hlavně v oblečení na doma. Navíc tam mám taky bordel. Pomíchané trička atd. Stěhování do nového se blíží opravdu pomalu. Ale přece jen se blíží. Zbytečné krámy na víc si do bytu tahat nechci. Takže to chce menší revizi.  

Chvilku po obědě se chystám jít na chatku. Máme tam meeting se sestřenkou. V plánu je opalování, opékání na ohni, coctaily z malibu a karamelové kafe. Jsem zvědavá kdy se ta opice vzbudí, protože jela pařit kamsi do terénu. Tipuji to tak na druhou hodinu odpoledne. No uvidíme.

Tak. Jdu se odmlčet. Dopit to studené kafe a věnovat se dál krásnému ránu.

Tak se zatím mějte.

No comments:

Post a Comment

Děkuji za Váš komentář. // Manny thanks, for Your commnet.