28 Aug 2016

ZHODNOCENÍ LETOŠNÍHO LÉTA

Ač se to nezdá, ty tři letní měsíce utekly velmi rychle. Ačkoliv oficiálně léto končí až 23.září, školákům končí prázdniny a s nimi i léto příští středu. Vysokoškoláci ale mají ještě 3 týdny k dobru. Ti nastupují do školy opravdu až s astronomickým koncem léta. Je to trochu škoda. Dala bych si tohle léto klidně znovu i když jsem letos nikde vyjetá v zahraničí nebyla. Léto bylo teplé a slunné, Bazén na zahradě jsme hojně využili. Trošku mě zklamalo, že nebyly takové vedra jak loni v létě. Ale nevadí. Aspoň se dalo dýchat. 
Celý tento týden je nádherně. Teplota kolem 27 `C, do toho jemný větřík. Večery i rána jsou příjemně teplé. Vyhlídka tohoto počasí je i na další týden, takže si pískám. Včera jsem se dala opalovat na zahradě a dnes nejsou plány jiné. Bazén, lehátko, bazén, lehátko, andragogika, bazén, lehátko blog, bazén, lehátko. Toť bude můj dnešní den.
Dala jsem se opět studovat. Fakt, že má kolem mě spousta lidí aspoň toho bakaláře mě žere. Přece nejsem až tak hloupá abych se aspoň k BC nedohrabala. Takže jsem v květnu absolvovala přijímací řízení a vyšlo to. Zaměřila jsem se na obor Sociální pedagogiky. A jelikož mám zkušenosti z mých předchozích nezdarů, nenechávám teď nic náhodě. některé materiály do školy už mám sehnané, V andragogice už píšu jeden z úkolů potřebných ke zkoušce. Ještě přepisuji do el. podoby materiály ať se mi to líp čte a učí. Asi největší strašák bude sociologie. Do té mám už taky v plánu něco dělat. Na zbytek si asi počkám až začne září. Využívám toho, že mám teď docela čas, takže co můžu, to si chystám. Při práci jsem ještě nestudovala, takže jsem sama na sebe zvědavá jak velkou výzvu mám před sebou.

Taky jsem se vrhla na úpravu blogu, co se týče adresy i vzhledu. Ať to vypadá trochu světově. Ještě je tu ale dost práce. Musím překopat štítky a dát tomu nějaký řád. Práce je zde ještě dost. Dnes s tím chci zase trochu popojet, tak snad se podaří.K mé velké cestovatelské smůle jsem letos nikde vyjetá nebyla. Ne, není to kvůli tomu, že ve světě vybuchují letiště (Istambul, Brusel), konají se puče (Turecko), či jsou problémy s migranty. Tohle už je tak otřepané téma, že už se nad tím ani nepozastavuji. Nevyšlo mi to letos z toho důvodu, že jsem si pořídila byt a hodlám se stěhovat. Veškeré finance jdou teď do vybavení a tak. Takže letos mám pouze zahradu a bazén. Hodlám to však napravit. 
Jakmile se přestěhuji, budu to mít do  Rakouska opravdu kousek a do Vídně necelou hodinku vlakem. Takže plán je jasný. Na podzim si udělám výlet do tohoto krásného města.V plánu asi bude Hoffburg, Schönbrunn  a tak. Ještě si vygooglím co lze ve Vídni vidět, a pak o tom samozřejmě napíšu na blog, ať je co číst.

Podle mě letošní léto bylo hodně pohodové. Jen teda nějaký ten výlet do zahraničí scházel. Zrovna dneska mi na fb skočila vzpomínka, že  zrovna pře 6 ti lety jsem byla v Egyptě. Nevadí, napravím to snad příští léto. Místo módních kousků, které jsem v poslední době ulovila si odložím na nějaký tropický výlet k moři a nebo do alp.

Tak se mějte, já si jdu užívat hezkého počasí :-)

1 comment:

  1. Ty Alpy zní dobře. Chtěla bych tam někdy zajet i v létě, znám je jenom pod sněhem. To jsou nádherné, ale obojí stojí za vidění, řekla bych :) My sníme o tropech hodně exotických, ale to bude ještě nějakou dobu trvat. Nic není tak snadné.
    Ať se stěhování vyvede :)

    ReplyDelete

Děkuji za Váš komentář. // Manny thanks, for Your commnet.