11 Sep 2016

ZÁŘIJOVÉ KOUPÁNÍ V JEZEŘE A BALÓNOVÝ DEN

Ačkoliv se první zářijové dny hlásili už o svá práva, počasí se minulý víkend opravdu vyvedlo. Bylo teplo a slunečno celý den. Takže se přímo nabízel nějaký výlet či koupání ve vodě.

Taťka po obědě přišel s tím, že se na Velehradě koná olympiáda v letu balónů, takže by nebylo špatné vidět start. A taky by bylo fajn se po cestě na Velehrad stavit v Ostrožské nové vsi a zaplavat si na štěrku. Problém byl jen v tom, že nebylo doma auto, takže by se muselo jet buď na kole nebo na motorce. Venku však bylo vedro a nikomu z rodiny se na kole šlapat nechtělo. S taťkou jsme tedy nastartovali motorku.Last weekend was really amazing. September just began and the weather was still nice. We caught a very nice weekend with warm weather. So my dad came with a Sunday trip.

In Velehrad was Balloon action and the weather was so hot and perfect for last swimming in the lake. Unfortunately, the car wasn’t at home, so we had to go on a motorcycle there.Na motorce jsem neseděla roky. Měla jsem tedy trochu obavy. Motorka není auto a nehody na motorkách bývají horší než v autě. Přesto jsem si nakonec nasadila helmu a s taťkou jsme vyjeli směr Ostrožská Nová Ves. Můžu říct, že to bylo super. Počasí bylo hezké, sluníčko svítilo. Ta naše motorka taky nebyla bůh ví jak silná. Do kopce se jí teda moc nechtělo. Rychlá jízda se tedy podobala spíš rekreační projížďce. V Blatnici jsme zabočili směrem na Ostrožskou Lhotu. Překonali jsem starou horu a svištěli si to dolů z kopce rovnou do cíle naší cesty. Many years have passed since I last sat on a motorcycle, so I was a little worried. You know, the motorcycle is not a car and motorcycle accidents tend to be worse than in a car. Still, I finally put my helmet on the head and we rode to Moravská Nová Ves. It was perfect. The weather was lovely, the sun was shining, and the wind was blowing. Our motorcycle isn’t so strong, so I took a while until we went up the hill. So, the fast driving looked like a recreational ride.Jezera v Ostrožské Nové Vsi jsou velmi čisté přírodní koupaliště. Když jsme byli s bratrem malí, jezdívali jsme sem s našima hodně často. Jak jsme však rostli, přestalo se tam jezdit. Takže jsem celkem hleděla, jak se to tam změnilo. Vstup k jednomu z jezer je zpoplatněn - tak to bylo vždycky. V areálu však vybudovali nové chaty a vylepšili tam restauraci. 

Vydali jsme se pěšky k tomu nezpoplatněnému, čistšímu a daleko víc přírodnímu jezeru. Žasla jsem nad tou rozmanitou zelení kolem jezera. Nejvíc mě šokovala čistota jezera. Vstup do vody byl pozvolný, nechytla jsem tedy šok ze studenější vody. Po pár tempech mi však voda už studená nepřišla. Byla akorát. Takhle cachtat a válet se na dece jsme zde vydrželi hodinu. Pak jsme se sebrali a přejeli do Velehradu.


The lakes in Ostrožská Nová Ves are quite clean and natural places for swimming. When I and my brother were children, we have been many times here with our parents but as we grew up, we stopped going there. I was quite surprised how much changed this place. Entry to one of the lakes is charged - as it has always been. However in the area are new cottages and the restaurant was improved.

We went to another free entry lake – more natural and cleaner. I admired the diverse trees an bushes around the lake. Entry to the water was slow and the water wasn’t so cold. We were swimming, relaxing in the water and sunbathing here something about an hour. Then we continued on the road to the Velehrad.
Dojeli jsme akorát na start. V 18:00 se zpoza lesíka začaly vynořovat balóny. V jednu chvíli jich bylo dokonce 16 pohromadě. Během hodiny stihly všechny balóny proletět stanoveným bodem. Původní plán byl počkat si do večera na balónové svícení. Jenže podzim už byl trochu cítit. Večer se ochladilo a příprava na šou organizátorům jaksi trvala. V devět večer jsme se tedy sebrali a jeli domů.


At 18:00 the Balloon show started. One moment there were 16 balloons in the air. It was amazing to see it. We wanted to stay here until evening – it should be the balloon light show here. But the autumn was already a little bit in the air and it got colder in the evening and the preparing on the light show took a while. So we decided to return back home.


No comments:

Post a Comment

Děkuji za Váš komentář. // Manny thanks, for Your commnet.