9 Jul 2018

MOJE BLOGOVÁ BUDOUCNOST

K blogvání jsem se dostala před 13ti lety. Ten den, kdy jsem s kamarádkou seděla u ní v pracovně u počítače vidím jak dneska. Konec posledního ročníku na základce byl na spadnutí. Prázdniny se kvapem blížily. Tuším, že byl právě konec května. 

Kamarádka již blog nějaký ten pátek vlastnila a právě do něj připravovala článek. Potom, co M článek publikovala, zeptala se mě jestli taky nechci blog. Mě se samozřejmě tento nápad zalíbil a tak jsem souhlasila. 


Chvíli jsme obě dumaly nad adresou. Nakonec z toho vylezla doména madla-m.blog cz. Ach, kde jsou ty časy a kde je tomuto blogu konec. Tohle byl podle mě můj bezesporu nejúspěšnější blog, ač se jednalo hlavně o vesměs pubertální blog plný news o celebritách, které mě stejně nikdy moc extra nezajímaly (ale člověk chtěl být in a jít s dobou, že 😁), deníčkové zápisky a sem tam nějaké elemntární pokusy o jakousi grafiku a povídky. Jak jsem stárla, obsah blogu se měnil se mnou. Info o celebritách brzo vymizelo a začaly převládat mé vlastní úvahy. Psaní mě bavilo. Vlastě, dodnes mě baví. Proto taky píšu tenhle článek 😃.

S tímto blogem jsem žila dloubo, necelé 4 roky. Na konci střední školy však mûj kousek internetu vyčmuchali mí, ne moc přívětiví spolužáci na střední škole a blog a jeho autorka se stali teřem posměchu. Nezbylo mi tedy nic jiného, než změnit adresu. A tak jsem na konci čtvrťáku přesunovala články, co za to stály na sophiss.blog.cz. Na této stránce jsem si však dala záležet, jak po grafické stránce (konečně jsem se naučila trochu s Photoshopem) tak po stránce textu. Začala jsem více psát o cestování. A ačkoliv zde stále figurovalo dost deníčkových zápisků, přibyly články, nad kterými se už dalo zamysletm. Pokud bylo zajímavé téma týdne, přispěla jsem i svou trochou do mlýna. S tímto blogem jsem se též pokoušela dostat mezi komunitu autorských blogů. Čekací lhůta na přijetí však byla dlouhá. Mezitím blog.cz koupila Nova a nacpala tam reklam víc, než bylo třeba. A to byl právě rozhodující okamžik pro změnu platformy. 

Přesunula jsem se tedy sem na blogger. Belle-Cherrie.blogspot.com obsahuje celkem 31 článků. 31! Je to bída. Mohlo by to být lepší, nicméně jedná se vesměs o cestovatelské články. Dospěla jsem. Touha sdělovat jak se mám klesla na minimum. Zato se rozhořela touha dělat věci pořádně. Objevila jsem několik zahraničních blogů které jsou mi velkou inspirací jak v designu tak i ve tvorbě kontentu a celkové prezentaci. Jednoduše, mají styl. 

Právě tento styl bych taky ráda přenesla na svůj blog. Jde mi o to aby to vypadalo, aby autorka neustále nepůsobila jak malé děcko, ale dospělá mladá slečna. Nu co, za 3 roky klepe třicítka na dveře, jenže blogování nezná hranice a vsadím se, že by se našlo i plno 50ti či 60ti letých lidí, kteří blogují. 

Škola mi nakonec nedopadla (čert to vem), dojíždět denně dvě hodiny do práce a zpět už taky nemusím (přestěhovala jsem se) a tak se mi otevřelo moře času, který by bylo fajn někam soustředit. Třeba do blogování. 

Plány jsou veliké. Námětů na články je plno, pokud však chci aby to vypadalo, musím si s tím vyhrát a smířit se s tím, že na publikování takového článku nebudou stačit 2 hodiny (jako na tenhle). Bude to chtít nechat uležet, zkontrolovat, popřekladat, co je třeba, do angličtiny. A v neposlední řadě se také vyhrát a fotkama. Postarat se o to ať vypadají, popřípadě se s někým domluvit, protože fotit sama sebe... hm to by dopadlo. S tím souvisí i nová platforma na WordPress.com.  Po návratu z dovolené se tam hodlám přesunout. Zatím jsem tedy ve fázi kdy sbírám tipy na inspiraci na Pinterestu a šmejdím na blozích těch, kde se dá něco přiučit. Ráda bych si však na tom dala záležet a dovedla to k dokonalosti.

No, uvidím časem, co to přinese.

No comments:

Post a Comment

Děkuji za Váš komentář. // Manny thanks, for Your commnet.